sportsport

                                                   opracowanie: Arkadiusz Borawski
 

Archiwum   2012/13  2013/14   2014/15  2015/16  2016/17

 

 

   

Turniej w „Rubinku”

 

  W czwartek 9 czerwca nasze siatkarki wzięły udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego. W zmaganiach uczestniczyły cztery drużyny: Gp nr 1 w Ostrowi mazowieckiej, Gp nr 1 w Jasienicy, PG 2 Małkinia Górna oraz Gp nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

  Naszą szkołę reprezentowały: Cichowska Patrycja , Wyszomierska Weronika , Baranowska Wiktoria , Sołowińska Maja , Dąbrowska Natalia , Krystosik Kinga , Zając Roksana oraz Kaczmarczyk Agata pod opieką p. Anny Trentowskiej- Dudek. Największym przeciwnikiem naszych zawodniczek okazała się szkoła w Jasienicy. Pierwszy set wygrałyśmy, ale już wtedy wiedziałyśmy, że walka nie będzie należała do najłatwiejszych. Tak jak się obawiałyśmy drugi set przegrałyśmy, lecz zrekompensowaliśmy porażkę w time-break’u, pokonując nasze przeciwniczki i kończąc rywalizacje wynikiem 15:4. Ostatecznie czwarte miejsce zajęła „Dwójka”, trzecie Pg Małkinia, drugie podium należało do Jasienicy, a na najwyższym stopniu stanęły siatkarki z naszej szkoły. Całemu turniejowi towarzyszyła bardzo miła atmosfera zarówno ze strony zawodniczek jak i organizatorów oraz sędzi.

  Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i niezapomniane wrażenia :) .

 

   

Powiatowe zawody w siatkówkę dziewcząt

 

  W dniu 21 marca 2017 roku na hali sportowej w Ostrowi Mazowieckiej rozegrano powiatowe zawody w siatkówkę dziewcząt. Do zawodów przystąpiło sześć drużyn : GP2 Ostrów Mazowiecka , GP1 Ostrów Mazowiecka , GP Małkinia , GP Wąsewo , GP Stary Lubotyń i GP Komorowo. Naszą szkołę reprezentowały: Cichowska Patrycja , Wyszomierska Weronika , Baranowska Wiktoria , Wileńska Paulina , Sołowińska Maja , Gwardiak Aleksandra , Dąbrowska Natalia , Wójcik Aleksandra , Zadroga Izabella , Brzostek Maja , Krystosik Kinga , Zając Roksana , Lendzioszek Sylwia , Rolek Maja , Żochowska Kinga i Kaczmarczyk Agata pod opieką p. Anny Trentowskiej- Dudek . Po pierwszym przegranym secie nasza drużyna zmobilizowała się do walki i wyszła ze swojej grupy. W meczu finałowym pierwszy set należał do nas, a drugi, któremu towarzyszyły, ogromne emocje ze strony zarówno zawodniczek, jak i publiczność zakończył się wynikiem 29:27. Zwyciężyło Gimnazjum Publiczne nr 1.

 

   

Wywiad z Karoliną
 
  Jak może wiecie do naszej szkoły uczęszcza Karolina Siekierzycka. Ta niepozorna dziewczyna kryje w sobie ogromny talent.
  Karolina jest uczennicą klasy 2A Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Od ponad roku trenuje podnoszenie ciężarów i mimo tego, że to krótki okres, nawet jej trener Zygmunt Klepacki mówi otwarcie, że Karolina jest bardzo zdolna w tej dziedzinie i cieszy się, że mimo jej trudnych początków, nadal walczy o swoje marzenia.
  W piątek miałyśmy okazję być na jednym z jej treningów. Ten sport z pozoru nie wydaje się bardzo trudny, naprawdę jednak jest wymagający. W czasie przerwy zadaliśmy Karolinie kilka pytań:
-Jak zaczęła się twoja przygoda z treningami?
KS : Trenować zaczęłam dzięki trenerowi. Przyszedł do naszej szkoły i opowiadał nam o tym sporcie. Mówił bardzo ciekawie, więc postanowiłam spróbować. Pomyślałam wtedy „ A co mi tam, może coś z tego będzie ?” .
- Czy od początku czułaś się w tym sporcie dobrze ?
KS : Nie do końca. Na początku po treningach miałam ogromne zakwasy, co bardzo mnie od tego odpychało. Ale dzięki mojej zawziętości nie odpuściłam. Teraz wiem, że dobrze zrobiłam, i mogę powiedzieć, że jest to moje hobby.
- Ile czasu poświęcasz na treningi ?
KS : Na siłownię chodzę pięć razy w tygodniu, a sam trening trwa od dwóch do dwóch i pół godziny.
- Czy rodzina wspiera cię w tym co robisz ?
KS : Tak, zwłaszcza mama. Zawsze jak jadę na zawody mówi mi, że wierzy we mnie i mimo miejsca i tak będzie ze mnie dumna.
- Nie jest trudno pogodzić szkołę z treningami ?
KS: Nie jest to łatwe, ale jak to mówią: „ Dla chcącego nic trudnego!”. Mimo treningów staram się codziennie znaleźć chociaż godzinę na naukę, a treningi urozmaicają mój dzień, ponieważ nie jest już tak jak kiedyś, czyli szkoła-dom, szkoła-dom. Mimo tego, że ten sport jest wymagający pozwala mi „odpocząć ” od codziennej rutyny .
- Do czego dążysz ?
KS :Chcę pojechać na Mistrzostwa Świata i zająć jak najwyższe miejsce, a kto wie ? Może kiedyś znajdę się na Mistrzostwach Europy. Już niejednokrotnie uczestnicy mojego klubu zajmowali miejsca na tych mistrzostwach, więc wszystko jest możliwe.
- Co osiągnęłaś do tej pory ?
KS : Ogólnie mam już 5 medali, trzy złote i dwa srebrne. Wszystkie zdobyłam na Mistrzostwach Mazowsza. Ale i tak dla mnie największym osiągnięciem jest dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 15 w Biłgoraju. Mimo że nie jest to podium i tak jestem zadowolona z wyniku, ponieważ konkurencja była bardzo wysoka.
  Miałyśmy okazję porozmawiać także z trenerem.
- Co sądzi pan o postępach, które robi Karolina ?
P.ZK: Na początku nie szło jej zbyt dobrze. Były łzy, była złość, ale nie poddawała się. Pracowała solidnie, nie zrażała się. Na pierwszych zawodach po dwóch spalonych była załamana. Pomalutku jednak dała sobie wytłumaczyć, że na sukces trzeba zapracować, potrzeba czasu i wytrwałości. Podczas jednych zawodów, po występie Karoliny, podszedł do mnie mistrz świata z Meksyku, który powiedział, że spośród dotychczasowych uczestniczek, Karolina wykazała się niezwykle dopracowaną techniką.
  Z rozmowy z trenerem wiemy też, że Karolina ma duże możliwości, i cieszy się każdym małym sukcesem, ponieważ kilka małych sukcesów prowadzi do jednego ogromnego.
Gdy skończyłyśmy rozmawiać Karolina dodała jeszcze: „W tej chwili mogę powiedzieć, że ten sport to całe moje życie !” W takich momentach cieszymy się, że do naszej szkoły uczęszcza tyle talentów. Na koniec chcemy życzyć Karolinie jak najwięcej sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celów.