opracowanie: Arkadiusz Borawski

Archiwum   2012/13  2013/14   2014/15  2015/16  2016/17

Lightbox Popup by VisualLightBox.com v3.1

Zawody  lekkoatletyczne

Dnia 17 maja 2018 na stadionie przy ul. Warchalskiego odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne, na których wyłonieni zostali Mistrzowie Powiatu Ostrowskiego. Zawodnicy brali udział w kilku konkurencjach. W kategorii dziewcząt był to bieg na 100 m, 300 m, 800 m, pchniecie kulą i skok w dal.  Zostały podzielone na dwie kategorie: „Młodziki 2003” i „ Juniorzy 2002”.

Nasza szkoła po raz kolejny mogła cieszyć się wysokimi wynikami. W biegu na 100 m Roksana Zając zajęła 2 miejsce z czasem 14s 56. W biegu na 800m Sylwia Lendzioszek zajęła 1 miejsce z czasem 2m 48s. W skoku w dal na 1 miejscu uplasowała się Natalia Dąbrowska z wynikiem 4.48m, a 2 miejsce zajęła Maja Rolek z wynikiem 4.42. W kategorii pchnięcie kulą Kinga Krystosik wynikiem 8.14m zagwarantowała sobie 1 miejsce. Poza dziewczynami wysokie, 4 miejsce zajął Kuba Piórkowski w kategorii skok w dal z wynikiem 5.35.

Dziewczyny, zajmując wysokie miejsca na podium, zagwarantowały sobie awans na zawody Międzypowiatowe, które odbędą się 29 maja. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewcząt

27 marca 2018 roku  w SP2 w Małkini Górnej rozegrano Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewcząt. Były to najliczniej obsadzone zawody powiatowe tego sezonu. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Krystosik, Maja Sołowińska, Maja Brzostek, Natalia Dąbrowska, Agata Kaczmarczyk, Roksana Zając, Ola Wójcik, Anna Kuczyńska, Izabela Zadroga, Aleksandra Gwardiak, Ewa Grabowska i Julia Kaczorowska.

W rywalizacjach uczestniczyło 9 drużyn: SP w Wąsewie , SP w Starym Lubotyniu, SP nr 2 w Ostrowi , SP w Nurze, SP w Zarębach Kościelnych, dwie SP w Małkini  i SP w Jasienicy, które zostały podzielone na trzy grupy. Nasze zawodniczki walczyły ze szkołą z Jasienicy i Wąsewa. Po wielu chwilach zwątpienia dziewczynom udało się jednak wyjść z grupy i walczyć o najwyższe stopnie podium w finałowej trójce wraz ze szkołą z Lubotynia oraz Nurem . Po długich walkach, mimo zmęczenia dziewczyny nas nie zawiodły i wywalczyły dla naszej szkoły po raz drugi  mistrzostwo powiatu. Za przygotowanie zawodniczek dziękujemy pani Annie Trentowskiej-Dudek, a kibicom za zagrzewanie do walki i ogromne wsparcie.