aktualnościaktualności

Archiwum: 2012/13  2013/14  2014/15  2015/16

      

           

link do naszego fanpage'a na facebooku

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW, KTÓRZY ZADEKLAROWALI CHĘĆ PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „OSTRÓW MAZOWIECKA - DLA POPRAWY ŻYCIA MIESZKAŃCÓW”

 

  Niżej zamieszczone są dni i godziny w trakcie których będzie realizowany program profilaktyczny „Ostrów Mazowiecka - dla poprawy życia mieszkańców” . Świadczenia w ramach programu będą realizowane w przychodniach na ul. Duboisa 15 u dr. Anny Chrzczonowskiej oraz przy ul. Słowackiego 6 u dr. Ewy Zadrogi. Na wizyty należy umawiać pod numerami tel: 29 644 34 34 oraz  500 571 490. Zgłaszając się na wizytę należy przynieść ze sobą pesel dziecka oraz wypełnione oświadczenia (oświadczenia będzie można również wypełnić w przychodni).

 

wrzesień:

23 - godz.11-15

28 - godz.10-14

29 - godz. 10-15

30 - godz.10-19

 

październik:

04 - godz. 13-17

06 - godz. 9-15

07 - godz. 10-19

11 - godz. 12-17

13 -godz.  9 - 17

20 - godz. 9-17

22 - godz. 8-13

 

 

 

   

Debata z kandydatami do SU

 

  21 września 2016 r. w naszej szkole odbyła się debata przedwyborcza, w której udział wzięły  osoby aspirujące o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Szkolnego.  Każdy z uczestników miał za  zadanie opowiedzieć o swoich planach i pomysłach, które zrealizowałby jako przewodniczący i przytoczyć argumenty promujące jego kandydaturę.

 

  Ubiegający się o wejście do prezydium SU po krótkim wystąpieniu odpowiedzieli na pytania przygotowane przez sztab wyborczy. Spotkanie z kandydatami pozwoliło na poznanie bliżej ich koncepcji, a także na dokonanie wyboru swojego faworyta przez wielu jeszcze niezdecydowanych.

 

  W tym roku szkolnym kandydatami do Samorządu Szkolnego są następujący uczniowie: Aleksandra Nurkiewicz, Magdalena Lasoń, Julia Millak, Anita Zalewska, Joanna Gołąbek, Jakub Śliz, Malcolm Mbianda, Michalina Żarnawska, Natalia Słaba, Tomasz Lipski, Mateusz Grabowski, Emilia Wyszomirska, Nikola Grzegrzułka.

 

   

Miłosierdzie w chorobie

 

  Zwykło się mawiać, że choroba nie wybiera. I, cóż, rzeczywiście tak jest. Kiedy sie objawia, to nie baczy na nic, ni na status, ni na pochodzenie, nie jest dla niej ważne, czy będzie to dorosły czy dzieciak, ktoś, kto ma naście czy też dziesiąt lat. Spada często jak grom z jasnego nieba i doświadcza swym okropieństwem zainteresowanych. Cierpi naznaczony nią, ale też współcierpią najbliżsi. Człowiek wówczas czuje się taki bezradny, a sens życia staje się beznadzieją. Wołanie o pomoc wzmaga się, głos poszukiwania wsparcia i ratunku dociera, gdzie tylko może, nawet niebiosa niepokoi, byle tylko powrócić do zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

  Tym razem choroba dotknęła 11 – letniego chłopca z goworowskiej parafii. Przeszczep szpiku kostnego, to poważne wyzwanie dla lekarzy, ale ogromny ból i cierpienie dla niewinnego dzieciaka, i niemniejszy dla rodziny. Stąd poszukiwanie pomocy i wsparcia, gdzie tylko się da, i gdzie to jest możliwe, bo przecież leczenie kosztowne. Gdzie znaleźć współczucie i zrozumienie? Nie gdzie indziej, jak pośród chrześcijan, i to naszej diecezji. Są jeszcze na tym świecie ludzie życzliwi, pobożni i wrażliwi na chorobę i cierpienie, gotowi się włączyć w wielkie dzieło pamięci i empatii.

  W drugą niedzielę września wierni parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza, z sercem otwartym i hojną dłonią przyłączyli się, by finansowo wesprzeć leczenie młodego człowieka, Mateusza. Żywe miłosierdzie, składane po każdej mszy świętej do puszek, w dobrowolnej ofierze, to najlepszy wyraz miłości praktykowanej. Na chorobę, jeśli tego wymaga, katechizm uczy, byśmy stosowali najprzedniejsze dobre uczynki: modlitwę, post i jałmużnę. To ewangeliczne przesłanie, nie jest obce ostrowskiej wspólnocie i nie pierwszy raz spieszą z pomocą potrzebującym. Stąd i chętnie wspólnota odpowiedziała z ogromnym współczuciem, ku radości rodziny i uldze w chorobie chłopca. Kto ile mógł, to składał, bez szumu i poklasku, może z lekkim brzękaniem monet, ale prawa ręka nie widziała, co uczyniła lewa i odwrotnie. Jednak najczęściej dało się słyszeć szelest banknotów o różnych nominałach i słowo dziękuję czy Bóg zapłać ze strony, jak zawsze gotowych i zwartych wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z ostrowskiego gimnazjum nr 1.

  Młodzi rozumieją młodych, i wiedzą, że ich nieco młodszy kolega Mateusz, jeśli nawet go nie znają, potrzebuje pomocy i musi ją otrzymać. Chwila poświęcenia i zaangażowania się, a efekt cudowny, bo okazane miłosierdzie objawia chwałę Boga i dobroć człowieka, uderza w chorobę i daje nadzieję jedenastolatkowi oraz radość rodzinie i współczującym.

  Niech zebrane środki będą dobrą cegiełką w odbudowie zdrowia i nadzieją na lepsze jutro. Niech młodzieńcowi przywrócą sens życia, a rodzinie dadzą nadzieję, że będą jeszcze nieraz oglądać chwile jego szczęścia. Bóg pełen miłości i tym razem nie opuścił potrzebującego, ale posłał ludzi dobrej woli, którzy pospieszyli, by dystrybuować Jego miłosierdzie, bo to jest chrześcijańska powinność płynąca wprost z Ewangelii, aby spełniać uczynki miłosierdzia, aby chorych nawiedzać i nieść im ulgę.

   

                                                                                                      ks. Jan