aktualnościaktualności

Archiwum: 2012/13  2013/14  2014/15

     

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się 1 września 2015 r. o godzinie 930 .

 

  Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami udadzą się na godzinne spotkanie organizacyjne.

    

    

           

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 dostępny w zakładce „Dokumenty”.

    

 

    

  

  

Apel Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej

 

Powiedz: „NIE” dopalaczom i narkotykom!

 

 

  Ostatnie wydarzenia na terenie naszego kraju związane z zatruciami tzw. dopalaczami nakazują zachować szczególne środki ostrożności i wymagają zwiększenia nadzoru nad naszymi najbliższymi, a w szczególności małoletnimi dziećmi, których życie i zdrowie po zażyciu dopalaczy może być zagrożone! Należy pamiętać, że osoby sprzedające te substancje nie kierują się bezpieczeństwem i zdrowiem nabywców, a jedynie chęcią zarobku na czyimś nieszczęściu lub tragedii. Należy zatem pamiętać, iż osoby, które sprzedają dopalacze, sprzedają śmierć!

  Zwracamy się z apelem o niezażywanie substancji niewiadomego pochodzenia oraz o nieznanym składzie chemicznym. Przyjęcie takich środków może okazać się tragiczne. Przykłady hospitalizacji zatrutych dopalaczami młodych ludzi z ostatnich dni pokazują, jak niebezpieczne dla zdrowia i życia są to subtancje. Znane są również przypadki, gdy przyjęcie nieznanej substancji przez młode osoby zakończyło się śmiercią. Trzeba pamiętać, iż środki te nie są w żaden sposób badane ani dopuszczone do sprzedaży. Należy również zwrócić uwagę na osoby nam najbliższe oraz środowisko, w jakim na co dzień przebywają.

  Pamiętajmy, chwila może doprowadzić do tragedii, ale i chwila może jej zapobiec. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących dopalaczy policjantom Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maowieckiej.

  Pamiętaj nigdy nie wiadomo, kiedy ten problem dotknie Twoich najbliższych, nie bądź obojętny zareaguj!

 

  W trosce o zdrowie młodych ludzi zachęcamy także do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na poniższych stronach:

 

http://www.ore.edu.pl/aktualnosci-start/6254-trujace-dopalacze-jak-z-nimi-walczyc

 

http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html